Współpraca

Strona powstała w ramach projektu "Gramy, śpiewamy i tańczymy na ludowo – warsztaty dla dzieci i młodzieży",
realizowanego ze środków Unii Europejskiej - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013,
w ramach działania 413 wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla tzw. małych projektów

Kolonie w Kołobrzegu

W dniach 22-31 lipca odbyły się kolonie, w których uczestniczyły dzieci i młodzież tańczące oraz grające w naszych zespołach ludowych. Do Kołobrzegu wyjechało 45 osób - zarówno członków Zespołu Tańca Ludowego "Swojacy" jak i kapeli dudziarskiej. Codzienne zajęcia taneczne pod okiem choreografa Piotra Kulki z Poznania poświęcone były poznaniu nowego układu tanecznego krakowiaka. Wszyscy uczestniczyli także w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Agatę Włodarczyk z Warszawy. Wśród opiekunów znaleźli się też: Albin Bednarczyk, Anna Jagodzińska, Jolanta Marszał i Anna Szymankiewicz.

Poza zajęciami stacjonarnymi grupa korzystała z uroków plażowania oraz kąpieli morskiej i wzięła udział w szeregu wycieczek po okolicy. W Kołobrzegu zwiedziła m.in. latarnię morską, dzielnicę uzdrowiskową i zabytki starego miasta a także popłynęła w rejs statkiem pirackim. W ogrodach tematycznych w Dobrzycy można było podziwiać piękne rośliny a nawet zagubić się w bukowym labiryncie. W wiosce Hobbitów w Sierakowie Sławińskim dzieci i młodzież uczestniczyli w szeregu zabaw a także w nocnej grze fabularnej, podczas której spotkali bohaterów sagi Tolkiena. Jedną ze zwiedzanych atrakcji był też Zamek Górków w Szamotułach.

Był to już szesnasty warsztatowy wyjazd "Swojaków", sfinansowany z dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.Zapraszamy do galerii

Footer3A
Footer3B
Footer3C
Footer3D