20 kwietnia 2021   
Kolonie na Podlasiu
 

W dn. 27 lipca - 5 sierpnia Zespół Tańca Ludowego "Swojacy" uczestniczył w koloniach w Wasilkowie k. Białegostoku. Głównymi punktami zajęć były program socjoterapeutyczny, przygotowany i prowadzony przez Artura Zdanio oraz zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorkę Jolantę Marszał. Oprócz tego pojawiło się też wiele innych atrakcji na miejscu i poza ośrodkiem kolonijnym, które przygotowywali opiekunowie: Albin Bednarczyk i Irena Klorek.
Dzieci i młodzież mieli możliwość zorientowania się, jak zróżnicowanm kulturowo regionem jest Podlasie - odwiedzili ogromną synagogę w Tykocinie, sanktuarium Święta Woda w Wasilkowie, cerkwie w Sokółce i Białymstoku a także meczet w Kruszynianach. Region ten słynie z pięknej przyrody - uczestnicy wyjazdu mogli ją podziwiać z przedziałów kolejki wąskotorowej jadącej przez Puszczę Białowieską, odwiedzili też Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego, Pokazową Zagrodę Żubrów i Szlak Dębów Królewskich. Na terenie Puszczy Knyszyńskiej poznali okazy drzew i krzewów rosnące w Arboretum w Kopnej Górze. Wreszcie zwiedzili Białystok a w nim m.in. takie miejsca jak: Pałac Branickich, Katedrę, Muzeum Wojska Polskiego czy Rynek.
Wyjazd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dzięki dotacji Samorządu Województwa Wielkopolskiego z pomocą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

 

Zapraszamy do galerii

Najbliższy występ:
-

Strona powstała w ramach projektu "Gramy, śpiewamy i tańczymy na ludowo – warsztaty dla dzieci i młodzieży",
realizowanego ze środków Unii Europejskiej - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013,
w ramach działania 413 wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla tzw. małych projektów