25 września 2021   
Wypoczynek w Zwierzyńcu
 

W dniach 26 lipca - 4 sierpnia odbyły się kolonie dla dzieci i młodzież z naszych wsi i innych miejscowości gminy Raszków. Do Zwierzyńca na Roztoczu wyjechało 45 osób, które uczestniczyły w zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez Sylwię Mazurek oraz innych aktywnościach organizowanych przez opiekunów: Albina Bednarczyka, Jolantę Marszał, Karola Marszała i Ewę Wojtczak.
W programie wyjazdu znalazło się wiele atrakcji. Pierwszą z nich była wędrówka po Roztoczańskim Parku Narodowym - uczestnicy weszli na Bukową Górę - jedno z bardziej popularnych wzniesień na Roztoczu; odwiedzili Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego, znaleźli też czas na kąpiel w Stawach "Echo" na terenie Parku. Udali się do Suśca by zobaczyć serię wodospadów na rzece Tanew a także do Józefowa, by odwiedzić rezerwat "Czartowe Pole". Wzięli udział w wieczornym zwiedzaniu Zamościa: przeszli się ulicami Starego Miasta, usłyszeli garść faktów i ciekawostek na temat miasta, zgłębili tajemnice zamojskiej twierdzy i zobaczyli wystawę kostiumów historycznych. Udali się też na całodniową wycieczkę do Lublina - tam poznali najciekawsze atrakcje miasta oraz jego legendy a także odwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej. Celem kolejnej wycieczki był Chełm a w nim zwiedzanie podziemi kredowych - unikalnego na skalę światową labiryntu podziemnych korytarzy wyżłobionych w kredzie oraz kąpiel w parku wodnym. Wiele emocji wywołały spływ kajakowy na rzece Wieprz oraz wizyta w parku linowym. Oczywiście uczestnicy wyjazdu odwiedzili też atrakcje samego Zwierzyńca: m.in. kościółek "na wodzie" i Willę Plenipotenta.
Projekt "Aktywne wakacje dla dzieci i młodzieży z naszych wsi" współfinansowany był ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie.

Najbliższy występ:
- Spotkanie z młodzieżą z Ukrainy: Moszczanka, środka 6 października, godz. 18.00

Strona powstała w ramach projektu "Gramy, śpiewamy i tańczymy na ludowo – warsztaty dla dzieci i młodzieży",
realizowanego ze środków Unii Europejskiej - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013,
w ramach działania 413 wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla tzw. małych projektów